TKR mukana VUKP 2026 -tapahtumassa
TKR mukana VUKP 2026 -tapahtumassa
TKR on mukana Uimahalli- ja kylpyläpäivillä 2026, jotka järjestetään merellisissä tunnelmissa risteilymuotoisena tapahtumana. Tapahtuma kokoaa yhteen uimahalli- ja kylpyläalan keskeiset toimijat, asiantuntijat ja päätöksentekijät.
TKR tuo tapahtumaan osaamisensa lattioiden sekä IV-kanavien elinkaaren jatkamisesta, ennakoivasti ja tarvittaessa korjaustoimenpitein. Tavoitteena on auttaa kiinteistöjä pidentämään rakenteiden ja järjestelmien käyttöikää kustannustehokkaasti ja turvallisesti.
Lattiaratkaisujen asiantuntijana tapahtumassa on paikalla Juha Maununen, joka keskustelee erityisesti vaativien tilojen, kuten uimahallien ja kylpylöiden lattioiden kunnostuksesta ja elinkaariajattelusta.
IV-kanavien elinkaaren jatkamiseen liittyvissä kysymyksissä yhteyshenkilönä toimii Askhab Khataev.
Tervetuloa tapaamaan TKR:n asiantuntijoita näyttelyosastolle ja keskustelemaan siitä, miten rakenteiden ja järjestelmien käyttöikää voidaan pidentää hallitusti ja ennakoiden.
Odotamme innolla tapaamista paikan päällä!
Lisätietoja: Juha Maununen, Tekninen myyjä, aluemyyntipäällikkö Pirkanmaan ja Turun alue
juha.maununen@tkr.fi
0400 27 8484